Uszkodzenia w obrębie stawów mogą przydarzyć się każdemu – najczęściej na skutek nieszczęśliwych wypadków. Wiążą się zwykle z bólem, kłopotliwą rehabilitacją i długim leczeniem. Dlatego w przypadku jakichkolwiek zmian bardzo ważna jest konsultacja ze specjalistą, który pomoże dobrać odpowiednią metodę leczenie. Na szczęście nie jesteśmy już skazani wyłącznie na skomplikowane operacje i długotrwały pobyt w szpitalu. Dzięki nowoczesnym metodom leczenia i diagnostyki szybko pozbędziemy się problemów ze stawami.

Artroskopia biodra to mało inwazyjna technika będąca alternatywą dla stosowania protez biodrowych. Charakteryzuje się przede wszystkim niewielkim nacięciem. Dzięki temu możemy uniknąć rozległych nacięć i skomplikowanych operacji. Proces gojenia jest szybki i wygodniejszy dla pacjentów. Unikamy w ten sposób rozległych nacięć i uszkodzenia w ten sposób większych powierzchni skóry. Pobyt w szpitalu zostaje skrócony do minimum, co jest o wiele wygodniejszym rozwiązaniem. Ponadto nie musimy obawiać się o nieestetyczne blizny, bowiem nacięcia są niewielkie i praktycznie niewidoczne. To znakomita metoda leczenia dyskomfortu w obrębie stawu biodrowego oraz trzaskania i tarcia, dlatego już przy wystąpieniu pierwszych objawów warto umówić się na wizytę i skonsultować swoje dolegliwości. Nie należy zaniedbywać wczesnych oznak nieprawidłowości, gdyż mogą się one przerodzić w późniejszym czasie w poważne i trudniej uleczalne dolegliwości.

Wśród proponowanych przez nas zabiegów znajduje się także artroskopia kolana. Umożliwia ona zarówno diagnostykę, jak i leczenie stawu kolanowego. Polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia i wprowadzeniu specjalnej kamery do kolana. Dzięki temu lekarz może otrzymać dokładny obraz stawu oraz przeprowadzić diagnostykę. W przypadku konieczności leczenia wprowadza się przez drugi otwór narzędzia i w ten sposób możemy doszyć lub usunąć łękotkę, zrekonstruować wiązadło krzyżowe czy usunąć ciała wolne. Choć ta metoda sprawdza się przede wszystkim przy mniej zaawansowanych operacjach, to jednak powoli staje się dobrą alternatywą dla endoprotezoplastyki. Jest również bardzo ceniona przez pacjentów, bowiem eliminuje długie i uciążliwe unieruchomienie stawów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, w skład której wchodzi także artroskopia barku. Jest to również najwygodniejsza metoda leczenia zwyrodnień w obrębie stawów, nazywana chirurgią jednego dnia. Zespół Rehasport Clinic przeprowadza konsultacje oraz leczenie, współpracując z najlepszymi specjalistami w zakresie profilaktyki i leczenia urazów narządów ruchu.

Artroskopia kolana

https://www.rehasport.pl/service/artroskopia-kolana/