Bóle stóp to przypadłość, która dotyka osoby w różnym wieku, niezależnie od płci i trybu życia.

Bagatelizowanie sygnałów wysyłanych przez ciało może nie tylko skutkować nieestetycznym obrzękiem i dyskomfortem, ale również pogłębiać poważny problem zdrowotny. Dzisiaj zastanowimy się, jakie może być źródło przykrych dolegliwości oraz odpowiemy na pytanie, jak sobie z nimi radzić. Jaką rolę w codziennej higienie życia odgrywają skarpety medyczne? Sprawdź nasze rady!

Nieznośne bóle stóp – przyczyny

Bóle stóp mogą mieć różne podłoże. Czasami odczuwanie ucisku czy pulsowania związane jest z noszeniem niewłaściwie dobranego obuwia, jednak nierzadko zdarza się, że w ten sposób dają o sobie znać poważniejsze nieprawidłowości w działaniu organizmu. Do najpopularniejszych przyczyn bólu w stopach zaliczyć możemy przewlekłe schorzenia (między innymi cukrzycę, choroby zwyrodnieniowe stawów), nadmierne obciążenia stóp (na przykład podczas uprawiania sportu), kontuzje, problemy z krążeniem, neuropatie obwodowe, dnę moczanową, nadwagę, choroby układu nerwowego takie jak rwa kulszowa. Nierzadko zdarza się, że bóle stóp są oznaką procesu rozwijania się grzybicy.

Jak radzić sobie z nieprzyjemnym uczuciem?

Stopy są podporą całego ciała. Duży dyskomfort odczuwany podczas chodzenia czy nawet spoczynku może skutecznie utrudniać codzienne funkcjonowanie, zaburzać funkcje motoryczne, pogłębiać i powodować wady postawy. Aby mieć pewność, że bóle w dolnej części ciała nie są oznaką poważniejszych dolegliwości, należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem, który zdiagnozuje problem i wdroży skuteczne leczenie farmakologiczne. Pacjenci cierpiący na obrzęki spowodowane stanami zapalnymi przeważnie otrzymują maści i środki doustne działające przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Często elementem terapii są specjalne ćwiczenia oraz fizjoterapia.

Bóle stóp mające swoje podłoże w zmianach zwyrodnieniowych wymagają przede wszystkim noszenia odpowiedniego obuwia oraz wykonywania ćwiczeń. Doraźnym sposobem na opuchliznę czy dyskomfort mogą być zimne okłady, odpoczynek ze stopami uniesionymi do góry oraz środki poprawiające krążenie. Osobom prowadzącym siedzący tryb życia zaleca się wprowadzenie do codziennego rozkładu dnia aktywności fizycznej. Ważnym środkiem zapobiegającym bólom stóp jest właściwa higiena.

Skarpety medyczne ratunkiem dla obolałych stóp

Osobom borykającym się z bólami stóp podolodzy rekomendują noszenie skarpet medycznych. Nowoczesna bielizna może działać profilaktycznie lub leczniczo. Skarpety medyczne dedykowane kobietom i mężczyznom są skuteczną bronią w walce z uczuciem ciężkości i zmęczenia nóg, żylakami, dolegliwościami ciążowymi oraz dyskomfortem w czasie podróży. Uciskowe skarpety medyczne to produkty, które mogą być także stosowane w profilaktyce zakrzepicy i zatorowości u osób unieruchomionych. Działanie konkretnych skarpet medycznych uzależnione jest od ich budowy i wynikającego z niej rodzaju ucisku. Produkty dobrych marek wyróżniają się nie tylko skutecznością, ale również eleganckim wyglądem, dlatego przypadną do gustu również paniom preferującym na co dzień spódnice i sukienki.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *