Piękne i zdrowe zęby to marzenie każdego. Niektórzy po prostu je mają i wystarczy im podstawowe leczenie stomatologiczne, aby zachwycali pięknym uśmiechem, czasem jednak nasze uzębienie i cała jama ustna wymagają poważniejszych ingerencji.

Kiedy do chirurga?

W takich sytuacjach z pomocą przychodzi chirurg stomatolog – Kielce są miastem, gdzie pracują wybitni specjaliści w tej dziedzinie. Zabieg chirurgiczny jest nam potrzebny między innymi, gdy wymagana jest skomplikowana ekstrakcja zęba. Nie zawsze bowiem jest to zabieg prosty, z którym poradzi sobie każdy stomatolog. Do chirurga wybieramy się też, gdy do usunięcia mamy ząb mądrości, który wymaga zwykle szczególnych umiejętności od lekarza. Gdy ząb się zatrzyma i przestanie rosnąć, również jedynie ten specjalista może sobie poradzić z jego usunięciem. Wizytę u chirurga zwykle poprzedzają konsultacje, często konieczna jest także diagnostyka radiologiczna przed planowanym zabiegiem. Chirurgia stomatologiczna zajmuje się nie tylko zębami i ich chorobami, ale także całą jamą ustną, a nawet kośćmi twarzoczaszki. W gabinecie tego lekarza możemy poddać się między innymi rekonstrukcji ubytków kostnych, przeszczepom kostnym czy zabiegom plastycznym z udziałem kości szczęki.

Sprawa dla chirurga

Chirurg to specjalista do zadań specjalnych i jego pole działania zaczyna się tam, gdzie kończy praca stomatologa. Do jego zadań należy bowiem radzenie sobie z najtrudniejszymi i najbardziej skomplikowanymi przypadkami problemów, jakie jego pacjenci mają z zębami. Ta dziedzina medycyny coraz częściej korzysta z najnowszych zdobyczy nauki, dzięki czemu możliwe jest skuteczne leczenie bardzo trudnych przypadków. Zęby mogą być przyczyną wielu bolesnych i dotkliwych dolegliwości. Jedną z nich są ropnie, z którymi bezwzględnie powinniśmy udać się do gabinetu stomatologicznego. Zdarza się, że powodują one powikłania, z którymi poradzić sobie może jedynie chirurg. Szukając odpowiedniego dla siebie gabinetu, warto wybrać taki, gdzie przyjmuje chirurg stomatolog. Kielce to miejsce, gdzie możemy odwiedzić tego specjalistę i skorzystać z jego umiejętności, gdy zajdzie taka potrzeba.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *