Jama ustna człowieka jest środowiskiem bardzo specyficznym, ze względu na swoją florę bakteryjną i kompleksową budowę.

Większość problemów stomatologicznych da się zażegnać standardowymi zabiegami w gabinecie. Bywa jednak tak, że w jamie ustnej tworzą się nieprawidłowości wymagające interwencji chirurgicznej. Zespół kliniki stomatologicznej Artodonto zasilany jest także przez doskonale wykształconych praktyków tej dziedziny. Jeśli odczuwasz dyskomfort w jamie ustnej, koniecznie zasięgnij konsultacji dentystycznej. Być może potrzebny Ci jest właśnie chirurg stomatolog a wybierając Artodonto masz gwarancję, że Twój zgryz jest pod najlepszą możliwą opieką.

Najczęstsze dolegliwości i usługi świadczone przez Artodonto

Patologie w jamie ustnej mogą być różnej natury – ortopedycznej, laryngologicznej lub stomatologicznej. Jeśli Twój problem wykracza poza dziedzinę stomatologii, nasz zespół udzieli Ci niezbędnych informacji i skieruje do odpowiedniego specjalisty. Jeśli masz problem, któremu może zaradzić jedynie chirurg stomatolog, szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że trafiłeś na Artodonto. Nasza klinika specjalizuje się w leczeniu różnych dolegliwości z zakresu chirurgii stomatologicznej. Pomożemy Ci, jeśli doskwierają Ci zęby zatrzymane (problem najczęściej związany z tzw. ósemkami, czyli zębami mądrości), powikłania po leczeniu kanałowym, głęboka próchnica atakująca dolną część zębów, nieprawidłowości w budowie poszczególnych elementów jamy ustnej lub różnego rodzaju zmiany ropne. Chirurg stomatolog usunie także zepsuty ząb oraz zajmie się powstałym po ekstrakcji zębodołem.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat konkretnych zabiegów zasięgnij porady swojego stomatologa, natomiast zarys procedur nakreślony jest w poszczególnych zakładkach z opisem konkretnych zabiegów. Na pierwszy rzut oka mogą one przerażać, zapewniamy jednak, że obawy, choć są w pełni naturalne, są też zupełnie nieuzasadnione. Zabiegi w Artodonto są przeprowadzone przez odpowiednio wykwalifikowanych profesjonalistów – fachowo, higienicznie i z minimalnym ryzykiem powikłań.

Zadbaj o siebie, także po zabiegu

Podczas gdy niektórym chorobom uzębienia nie można zapobiec, istnieją też takie, których można uniknąć. Rola prawidłowej higieny jamy ustnej jest nieoceniona, ważne są również regularne kontrole dentystyczne, aby móc wykryć oraz wyeliminować potencjalny problem zawczasu. Jeśli jesteś już po zabiegu, koniecznie trzymaj się instrukcji co do dalszego postępowania, które przekazał Ci Twój chirurg stomatolog. Dzięki temu proces rekonwalescencji będzie przebiegał sprawnie i w mgnieniu oka znów będziesz mógł się cieszyć zdrowym uśmiechem.