Coraz chętniej jak widać, Polacy będą sięgali po rozmaite nasiona i to niekoniecznie o rodowodzie typowo polskim. Coraz odważniej zaglądamy do jadłospisów innych narodowości, a kryją się tam rzeczywiście niezwykłe niespodzianki. Często na przykład zastanawiamy się nad tym, co mogą nam zapewnić nasiona szałwii hiszpańskiej. Z wyglądu są niepozorne, ale jak się okazuje, będą posiadały dużo substancji odżywczych takich jak choćby kwasy tłuszczowe.

Gdzie można kupić chia?

Oczywiście zwykle, gdy już decydujemy się na zakup takich produktów dietetycznych, to zastanawiamy się, gdzie można je najszybciej pozyskać. Jeżeli więc zachodzisz w głowę, gdzie można kupić nasiona chia, to najprościej jest znaleźć jakiś pierwszy lepszy sklep zielarski albo ze zdrową żywnością. Z pomocą może nam przejść również strona magiazdrowia.com. Tu mamy dostęp nie tylko do szerokiej gamy takich artykułów, ale dodatkowo będą one również opatrzone bardzo szczegółowymi informacjami dotyczącymi, chociażby wartości odżywczych.

Szałwia hiszpańska popularna na całym świecie

Nie każdy oczywiście może od razu wiedzieć, od jak dawna taka roślina jest uprawiana. Okazuje się, że jej uprawą zajmowali się już w czasach prekolumbijskich Aztekowie. Była to dla nich 1 z 3 najważniejszych upraw zaraz po kukurydzy i fasoli. Aktualnie takie nasiona są bardzo popularne w przypadku produkowania napojów odżywczych oraz żywności. Bardzo chętnie chia jest także stosowana w postaci dodatku do sałatek albo owsianki. Doskonale będzie się sprawdzać również, gdy przygotowujemy sobie musli albo koktajle. To także dobra posypka na warzywa. Może też być wykorzystana w zupach oraz do wypieku chleba. Ma także dużo błonnika, więc doskonale będzie się sprawdzać jako regulator trawienia. Gdy więc już dowiemy się gdzie można kupić nasiona chia, to warto wypytać jeszcze szczegółowo o wszystkie wartości odżywcze tak, abyśmy mieli pewność, że wprowadzamy ten produkt do naszej diety w sposób racjonalny. Dieta w końcu powinna być zbilansowana pod kątem tłuszczy, białek i węglowodanów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *