W Warszawie zapanowała piękna złota jesień. Alan zbliżał się właśnie do końca najdłuższych wakacji w swoim życiu. Po osiągnięciu rewelacyjnego wyniku na egzaminie maturalnym przyszedł czas na rozpoczęcie studiów i kariery zawodowej. Jego mama miała koleżankę, która pracowała jako supervisor w dynamicznie rozwijającej się korporacji. Podczas wspólnego wyjścia na kawę udało się jej wynegocjować posadę dla swojego syna. Ceną za wczesne rozpoczęcie kariery zawodowej była konieczność wybrania studiów w trybie niestacjonarnym.

Życiowa szansa

Pierwszy dzień w pracy był bardzo ekscytujący. Alan otrzymał własny komputer, telefon służbowy, a także przytulne miejsce w boksie. Na ściankach ze sklejki od razu poprzyklejał zdjęcia z motywem ukochanego Znicza Pruszków. Taki wystrój sprawił, że od razu poczuł się jak w domu. Po przygotowaniu swojego stanowiska przystąpił do cyklu szkoleń, na których spędził kolejne dwa tygodnie. W tym czasie nauczył się obsługi wewnętrznych systemów komunikacyjnych oraz pakietu biurowego. Ponadto dowiedział się, w jaki sposób powinien komunikować się z kontrahentami. Nigdy wcześniej nie spotkał się z tak profesjonalnym podejściem do obsługi klienta. Wiedza starszych koleżanek i kolegów bardzo mu zaimponowała. Ambitny chłopak był niezwykle dumny, że może stać się częścią takiego zespołu.

Zaskakujący zwrot akcji

Alan był całkowicie pochłonięty pracą. Bardzo zależało mu na ugruntowaniu swojej pozycji w firmie, więc wylewał siódme poty, aby wkupić się w łaski przełożonych. Każdego dnia przychodził do biura jako pierwszy i wychodził ostatni. Większość swoich oszczędności przeznaczał na literaturę branżową, w której zaczytywał się w wolnym czasie. W ten sposób rozwijał się szybciej niż ktokolwiek inny. Szefowie byli zachwyceni jego dyspozycją. Pasmo sukcesów zostało przerwane przez niespodziewane wieści napływające z zagranicy. Okazało się, że najlepszy przyjaciel Alana został zatrzymany za picie alkoholu na dziedzińcu przed Burj Khalifa w Dubaju. Na jego niekorzyść działał również fakt, że właśnie trwał Ramadan. Okoliczne władze musiały zareagować w zdecydowany sposób. Chłopak dokonał zabronionego czynu w ostentacyjny sposób, więc jego sprawa miała być przestrogą dla innych turystów.

Związane ręce

Alan był załamany, ponieważ nie był w stanie pomóc swojemu przyjacielowi. Postanowił rozprawić się z problemem w jedyny znany sobie sposób. Sięgnął po butelkę. W liceum miewał problemy z alkoholem, ale wielkie ambicje pomogły mu w przezwyciężeniu nałogu. Od wielu miesięcy stronił od zakrapianych imprez, ale tym razem sytuacja go przerosła. W piątek po pracy zrobił zakupy i przystąpił do opróżniania pierwszej butelki. Po kilku godzinach stracił kontakt z rzeczywistością. Świadomość odzyskał dopiero w niedzielę. Obudził się z przeraźliwym bólem głowy i nudnościami. Musiał jak najszybciej dojść do siebie, ponieważ na poniedziałek zaplanował spotkanie ze strategicznym klientem. Sukces tej transakcji był ściśle związany z jego przyszłością w firmie. Alan nie mógł pozostawiać niczego przypadkowi. Postawił na zdecydowane rozwiązanie. Skorzystał z usług firmy, która wykonywała odtrucia alkoholowe. Do jego mieszkania przybył lekarz, który natychmiast przystąpił do działania. Zajął się uzupełnieniem płynów, witamin i minerałów w organizmie swojego pacjenta. W ten sposób udało się przyśpieszyć proces regeneracji. Po kilku godzinach chłopak czuł się jak nowo narodzony. Dzięki temu mógł bez przeszkód iść do pracy i jak zwykle spisał się na medal.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *