Osoby, które chciałyby, zamiast okularów zacząć nosić soczewki Olsztyn, zapewne orientowały się nie tylko w cenach, ale także w rodzajach produktów, z których mogą skorzystać. Jak można się spodziewać, wiele z nich, przyglądając się ofercie rynkowej, miało mętlik w głowie. Nic w tym dziwnego, ponieważ rodzajów soczewek kontaktowych jest wiele, przez co wybór odpowiednich jest bardzo utrudniony. Dziś chcemy przedstawić podział produktów ze względu na czas ich noszenia. Jak się bowiem okazuje, dla wielu jest to kluczowa kwestia.

Soczewki Olsztyn — jednodniowe, jednorazowe, czy jeszcze inne?

Chcąc wybrać odpowiedni produkt, należy mieć na uwadze nie tylko jego cenę, ale również czas, w jakim można go użytkować. Mając to na uwadze, należy zastanowić się nad kolejnym podziałem soczewek kontaktowych.

Pacjenci mogą bowiem skorzystać z soczewek jednorazowych, zwanych również jednodniowymi. Po ich użyciu i zdjęciu z gałki ocznej należy je wyrzucić. Nie wymagają czyszczenia i odpowiedniej pielęgnacji, przez co zarówno przez użytkowników, jak i okulistów są uznawane za najbardziej higieniczne.

Kolejnym z rodzajów są soczewki wielokrotnego użytku. Mowa tutaj o produktach, które można nosić przez dwa tygodnie, miesiąc, a nawet trzy miesiące. Tego rodzaju produkt wymaga od użytkownika odpowiedniej pielęgnacji. Oznacza to, że po każdorazowym użyciu należy je zdezynfekować i wyczyścić, co jest dodatkową pracą, zupełnie inaczej niz przy soczewkach jednorazowych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *