Choroba alkoholowa dostrzegana jest coraz częściej wśród wielu osób. Uzależnić mogą się zarówno osoby młode, jak i starsze. Często osoba mająca problem z nałogiem nie dostrzega swojego uzależnienia i wydaje jej się, że w pełni panuje nad potrzebą picia substancji alkoholowym. Jednak z czasem, problem przybiera na sile, a osobie chorej ciężej jest przetrwać dzień bez napoju alkoholowego. W takim przypadku bardzo ważne jest wsparcie najbliższych oraz terapia psychologiczna.

Zadaniem wszywki jest wywołanie u osoby uzależnionej awersji do alkoholu. Dzieje się tak, ponieważ po zaledwie 15 minutach od jego spożycia, chory odczuwa nieprzyjemne skutki uboczne taki jak bóle głowy, nudności czy wymiotów. Wszywka alkoholowa Puszczykowo jest jedną z bardziej skutecznym metod w walce z nałogiem. Wiele osób, które zdecydowało się na przyjęcie leku, już nigdy więcej nie spożywało alkoholu, ze względu na możliwe konsekwencje. Wszywka może być podana tylko osobie trzeźwej, która od minimum doby nie spożywała alkoholu. Oznacza to, że osoba uzależniona jest w pełni świadoma rozpoczętego leczenia i musi chcieć wygrać walkę z nałogiem. Jeśli alkoholik nie przestanie pić alkoholu po podaniu wszywki, lek może wywołać skutki uboczne zagrażające zdrowiu i życiu.

Jakie zalety ma wszywka alkoholowa Puszczykowo?

Po podaniu wszywki alkoholowej chory nie powinien spożywać alkoholu, ponieważ lek wywoła u pacjenta nieprzyjemne skutki uboczne takie jak zawroty głowy czy nudności. W ten sposób osoba uzależniona ma czuć awersję do alkoholu i zaprzestać jego spożywanie. Podanie wszywki jest skutecznym wsparciem terapii grupowej lub indywidualnej z psychoterapeutą. Przepracowana na spotkaniach motywacja do walki, dzięki wszywce, wsparta jest niechęcią do spożywania napojów alkoholowych. Poza podaniem leku i terapii ważne jest także wsparcie najbliższych osób. Chory nie powinien pozostawać sam w walce z nałogiem. Pomoc i wsparcie najbliższych zwykle stanowią dużą część procesu rekonwalescencji.