Czym jest rogowacenie okołomieszkowe? To zjawisko, które pojawia się dość powszechnie i bardziej niż z medycyną powiązane jest z kosmetologią. Te zmiany skórne objawiają się drobnymi grudkami lub krotkami, które pokrywają poszczególne partie ciała. Najczęściej występują na ramionach, udach, górnej partii pleców. Dotyczą, zarówno nastolatków, jak i osób dorosłych. Rogowacenie okołomieszkowe powiązane jest z zaburzoną gospodarką witaminy A w organizmie. Na rynku istnieją preparaty, które pozwalają zapobiegać rogowaceniu skóry.

jak zwalczać rogowacenie

Jak zwalczać rogowacenie okołomieszkowe?

Leczenie powinno się rozpocząć od uzupełnienia niedoboru witaminy A, bo to jest źródłem problemu. Jeżeli, skóra jest zmieniona poprzez krostki czy grudki nie zaleca się peelingów. Podrażnienie skóry przez gruboziarniste kosmetyki może doprowadzić do nasilenie problemu poprzez powstanie stanu zapalnego. Wybieramy wtedy kosmetyki nawilżające skórę, ale nie podrażniające jej. Należy zrezygnować z wszystkich środków pielęgnacyjnych, które działają wysuszająco. One mogą potęgować zjawisko rogowacenia skóry. Zakupując kosmetyki należy zwracać uwagę, aby pełniły rolę nawilżania. Zaznacza się także, iż pomocna może być właściwa dieta, która będzie bogata w witaminy A i C. W przypadku, gdy zmiany skórne są rozległe i widoczne, można skorzystać z zasobów laseroterapii.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o rogowaceniu okołomieszkowym?

Niekiedy zmiany skórne są na tyle łagodne, że nie wymagają specjalnej pielęgnacji i ustają samoistnie. Zdarza się jednak tak, że ingerencja specyfików farmaceutycznych jest nieunikniona. Należy pamiętać, że rogowacenie okołomieszkowe może pojawić się u osób, które mają skłonność do przesuszania się skóry. Pierwszych objawów nie należy ignorować, gdyż mogą się rozprzestrzeniać i nasilać. Warto też unikać zbyt dużego promieniowania słonecznego w okresie letnim. Niestety, ale osoby, u których w wywiadzie medycznym stwierdza się, iż rogowacenie okołomieszkowe pojawiło się u rodziców, są bardziej narażone na to zaburzenie. Po szczegóły zapraszamy: http://loyon.pl/rogowacenie-okolomieszkowe/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *