Kiedyś mawiało się, że w życiu człowiek ma trzy rodzaje zębów: mleczne, stałe i państwowe. Dentysta kojarzył się z bólem, a chirurg szczękowy z wielkimi obcęgami. Dzieci, które nie chciały myć zębów, straszyło się protezą w szklance na nocnym stoliku. Dziś stomatologia rozwinęła się tak bardzo, że możliwe stało się nie tylko bezbolesne leczenie zębów, ale również poprawienie ich wyglądu i uzupełnianie tych straconych.

Czym różni się chirurg stomatolog i endodonta od zwykłego dentysty?

 

Stomatologia, jak większość dziedzin, coraz bardziej się specjalizuje. „Zwykły” dentysta, skupia się na leczeniu zachowawczym, czyli leczy próchnicę. Endodonta zajmuje się trudniejszymi przypadkami, czyli leczeniem kanałowym. Chirurg stomatolog to lekarz, do którego mogą trafić pacjenci od wszystkich pozostałych. Można powiedzieć, że to lekarz, który jest skrzyżowaniem chirurga urazowego, ortodonty i chirurga plastycznego, a często również onkologa i traumatologa. Do niego trafiają nie tylko pacjenci z zatrzymanymi “ósemkami”, które uprzykrzają życie, czy ze skomplikowanymi wadami zgryzu. Chirurg szczękowy leczy również pacjentów po urazach twarzy i osoby chorujące na nowotwory.
To u niego rozpoczyna się też proces wstawiania implantów.

Chirurg stomatolog Kielce 

 

W każdym większym mieście, również w Kielcach, są kliniki stomatologiczne, które zatrudniają lekarzy wszystkich specjalności. Jest to wygodne zwłaszcza wówczas, gdy planujesz uzupełnić utracone uzębienie, ponieważ to wieloetapowy proces.

Dentysta zadba najpierw o zdrowie tych zębów, które masz. Chirurg stomatolog usunie te, których nie da się uratować. Przed wszczepieniem implantu konieczne są specjalne przygotowania, a często nawet, uzupełnienie tkanki kostnej. To też działka chirurga. Potem protetyk i szkolenie z higieny – bo o sztuczne zęby też trzeba dbać.

To wszystko sprawia, że implanty to dość kosztowna inwestycja. Drogie są nie tylko materiały, których jakość musi być najwyższa oraz sprzęt do ich montażu, ale przede wszystkim, ceni się doświadczenie i umiejętności specjalistów.

Decydując się na taką formę odbudowy, nie warto więc szukać oszczędności.
Przecież nie chcesz ryzykować użycia materiałów o niepewnej jakości, czy oddawać się w ręce niezbyt pseudofachowca, prawda?

Dobrze zrobiony implant, nie tylko ma wyglądać jak naturalny ząb. Ma równie dobrze sprawdzać się pod względem funkcjonalnym i powinien wystarczyć ci do końca życia.
Zrób więc wszystko, aby nie żałować tego wydatku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *