W dzisiejszych czasach, nietrudno o rozwój żylaków na nogach. Rozwój technologii przyczynił się bowiem do znacznych zmian zarówno w formach spędzania wolnego czasu, jak i naszym życiu zawodowym. Coraz więcej czasu spędzamy bowiem przed komputerem, zajmując się streamingiem, programowaniem, kontrolą pracy maszyn tudzież przyjmowaniem zgłoszeń od klientów. Także i inne zawody często nie pozwalają nam na swobodny ruch, czego przykładem jest tu chociażby branża taksówkarska tudzież fryzjerska. W efekcie, nawet, jeśli nie cierpimy na wrodzone choroby układu krążenia, ryzyko pojawienia się żylaków staje się naprawdę wysokie, również w młodym wieku. Warto wówczas rozważyć zakup i regularne noszenie podkolanówek uciskowych 2 stopnia lub prewencyjnych. Pozwolą nam one bowiem na powstrzymanie dalszego rozwoju choroby, a także zażegnanie dyskomfortu im towarzyszącego.

 

Skuteczna terapia w domowym zaciszu

 

Kompresjoterapia, bo tak nazywamy noszenie podkolanówek uciskowych 2 stopnia i tym podobnych akcesoriów, może być przeprowadzana zarówno w domu, jak i podczas codziennego wyjścia do pracy. Produkty medyczne tego typu wywierają bowiem kontrolowany nacisk na nogę, stymulując pracę zlokalizowanych w nich żył. To z kolei przekłada się na ograniczenie dyskomfortu, przyspieszenie leczenia oraz redukcję ryzyka ponownego pojawienia się choroby. Należy jednak pamiętać, że zakup takiej podkolanówki powinien być poprzedzony konsultacją z lekarzem. Najmniej intensywne produkty, o ucisku poniżej 18 mmHg, są przeznaczone wyłącznie do przeciwdziałania. W przypadku, gdy zmagamy się z poważniejszymi schorzeniami, jakimi są chociażby zakrzepice żylne lub zespoły pozakrzepowe, powinniśmy sięgnąć po podkolanówkę o 2 stopniu ucisku, czyli 23-32 mmHg.

 

Wszechstronność podkolanówek uciskowych

 

Słysząc o konieczności noszenia podkolanówek uciskowych 2 stopnia, wiele osób nierzadko rezygnuje z takiej terapii, obawiając się krępacji z nią związanych. Nie jest to jednak dobre nastawienie – produkty te nie tylko pomagają nam w walce z chorobą żył, ale również są coraz częściej wykorzystywane, także przez mężczyzn. Co więcej, akcesoria te są przeznaczone do noszenia przez osoby obu płci, zaś ich ogólna estetyka jest neutralna i stonowana. Nie kierujmy się więc niepotrzebnymi uprzedzeniami – korzyści, płynące z kompresjoterapii, pomogą nam w cieszeniu się zdrowymi, lekkimi nogami przez wiele lat.