Jeśli masz brakujące zęby, możesz rozważyć założenie implantów. W artykule tym omówimy, jak przebiega procedura ich zakładania. Czy jest się czego obawiać? Przeczytaj, aby się dowiedzieć!

Jak się przygotować do założenia implantów?

Pierwszym etapem jest konsultacja z chirurgiem dentystycznym. Oceni on stan Twojej jamy ustnej. Musisz mieć w pełni rozwiniętą i zdrową szczękę. Analiza ta jest przeprowadzana na podstawie zdjęć rentgenowskich lub panoramicznych. Ocenia w ten sposób jakość i ilość kości szczęki.

Ponadto podczas konsultacji pacjent może omówić z chirurgiem wszelkie swoje obawy. Choć jest to bezpieczne leczenie. Może zebrać informacje o tym, co będzie najbardziej odpowiednie, czy też jakie korzyści się z tym wiążą.

Jeśli masz zdrowe dziąsła i szczękę, to po konsultacji chirurg powinien przedstawić Ci dostosowany plan leczenia. Powinien on uwzględniać takie kwestie jak liczbę zębów, które należy wymienić. A także stan kości szczęki i pozostałych zębów. Po omówieniu planu leczenia i uzgodnieniu wyceny można przejść do kolejnego etapu.

Umieszczenie implantów i koron — czego się spodziewać?

Cała procedura składa się z kilku etapów. Proces ten może potrwać wiele miesięcy. Czas jego trwania zależy w dużej mierze od stanu kości szczęki pacjenta.

Podczas wszystkich wizyt chirurgicznych pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe. W celu znieczulenia obszaru chirurgicznego. Pierwszy etap chirurgii często wymaga ekstrakcji jednego lub kilku zębów. Po zabiegu możesz otrzymać środki przeciwbólowe.

Jak przebiega umieszczenie implantu?

Początkowo chirurg wykonuje nacięcie. Dzięki temu otwiera dziąsło i odsłania kość. Następnie są w niej wiercone otwory. Zostaną umieszczone w niej metalowe słupki. Będą one służyły jako korzeń zęba. Dlatego musi zostać wszczepiony głęboko w kość.

Na tym etapie nadal będziesz miał szczelinę, w której brakuje zęba. Jednak w razie potrzeby można umieścić tymczasową protezę. Można je wyjmować do czyszczenia.
Należy pamiętać, że etap ten może zająć kilka godzin.

Oczekiwanie na wzrost kości

Po umieszczeniu tytanowego słupka w kości szczęki rozpoczyna się osteointegracja. Podczas tego procesu szczęka wzrasta i łączy się z powierzchnią implantu dentystycznego. Ten proces może potrwać kilka miesięcy. Pomaga zapewnić solidne podłoże dla nowego sztucznego zęba. Tak jak korzenie dla naturalnych zębów.

Umieszczenie sztucznego zęba

Gdy kość jest wystarczająca, miejsce jest gotowe do umieszczenia sztucznego zęba. Jest on zakładany na tytanowy słupek. Na tym etapie dziąsło jest zszywane i rozpoczyna się faza gojenia. Czas gojenia zależy w dużej mierze od stanu kości.

Jeśli będziesz odpowiednio dbał o implanty, a kość, w której są umieszczone, jest mocna i zdrowa to możesz oczekiwać, że posłużą Ci przez wiele lat. Chirurg powinien udzielić Ci instrukcji, jak o nie dbać. Koniecznie postępuj zgodnie z jego zaleceniami. Przede wszystkim szczotkuj zęby dwa razy dziennie i czyść je nicią dentystyczną. Dzięki temu Twoje zęby będą zdrowe i czyste.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *