Każdy chce mieć piękne i bujne włosy, ale niekiedy los płata figle i sprawia, że fryzura daleka jest od tej, jakiej pożądamy. Na szczęście w dzisiejszych czasach można zrobić praktycznie wszystko, żeby wyglądać olśniewająco i co najważniejsze – dobrze czuć się we własnym ciele. Dlatego jeśli zauważyliśmy, że na głowie pojawiły się prześwity i po kilku wizytach u trychologa okazało się, że nie da się tego procesu odwrócić, to wtedy pozostaje nam rozwiązanie, jakim jest przeszczep włosów. Godna polecenia jest nowoczesna metoda FUE wykonywana przez Klinikę Aestepool. 

Zalety przeszczepu włosów metodą FUE

Jeszcze jakiś czas temu chcąc sobie zagęścić włosy i pozbyć się miejsc, które są ich pozbawione konieczny był przeszczep, polegający na wycięciu fragmentu skóry z jednego miejsca i wszczepieniu go w drugie. Taki zabieg jest mocno inwazyjny, a dodatkowo powoduje dosyć duże blizny. Przeciwieństwem jest przeszczep metodą Micro FUE, która jest najbardziej innowacyjna i zalicza się do najmniej inwazyjnych sposobów na transplantację włosów. Tym samym blizny są mikroskopijnej wielkości, a cały zabieg przebiega szybko i pacjent bardzo szybko może powrócić do dawnej aktywności. Przeszczep tą nowoczesną metodą może być przeprowadzony mechanicznie lub manualnie. W przypadku mechanicznego zabiegu, który pozwala wyeliminować ryzyko ludzkiego błędu, czas jego trwania wynosi od sześciu do dziesięciu godzin. Co ważne, przez cały ten czas pacjent jest pod znieczuleniem, dzięki czemu nie odczuwa bólu ani dyskomfortu. 

Przebieg innowacyjnego zabiegu 

Transplantacja włosów metodą FUE polega na tym, że mieszki włosowe są pobierane przy pomocy tak zwanego punchera, czyli innymi słowy mikroostrza o średnicy zaledwie 0,7 mm i ogromnej precyzji. W ten sposób pobierane są grafty z miejsca dawczego (potylicy) i wszczepiane w obszar biorczy. Przy mechanicznym pobieraniu graftów w ciągu godziny można uzyskać nawet siedemset graftów gotowych do wszczepienia… Chcąc dokonać przeszczep włosów małoinwazyjną metodą FUE warto zapoznać się z ofertą Kliniki Aestepool, która ma bogate doświadczenie w tego rodzaju zabiegach i jest jedną z najlepszych klinik trychologicznych w całej Turcji!