Nie od dziś głośno i powszechnie mówi się o tym, jak ważna jest profilaktyka. W każdym obszarze odgrywa ona ogromną rolę, ponieważ pozwala nam zachować doskonałą formę oraz zdrowie. Profilaktyka wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie – im bardziej dbamy o siebie i zapobiegamy trudnościom zdrowotnym, tym lepiej dla naszego życia codziennego. Pamiętaj, że dotyczy to również dbania o stan jamy ustnej i wizyty u stomatologa. Dziś chodzenie do dentysty nie powinno kojarzyć się z bólem czy traumą – nowoczesne metody sprawiają, że wizyty są szybkie i jak najmniej bolesne. Łącząc higienę wraz z profilaktyką, mamy pewność, że będziemy przez długi czas cieszyć się zjawiskowym uśmiechem.

Profilaktyczne wizyty u dentysty

Nie da się ukryć, że pacjenci – zarówno mali, jak i duzi, niezbyt chętnie wybierają się do stomatologa. Nieprzyjemne dźwięki, charakterystyczny zapach, przerażający sprzęt i ból sprawiają, że unikają oni gabinetów dentystycznych jak ognia. To spory błąd, ponieważ jeśli wybieramy się do lekarza wyłącznie, gdy coś nas poważnie boli, oznacza to, że leczenie również będzie wymagało sporo pracy i niekiedy dyskomfortu. Dlatego lepiej zapobiegać i dbać o profilaktykę. Gabinet stomatologiczny Legnica to gwarancja nowoczesnych metod, komfortu i spokoju, że jesteśmy w dobrych rękach. Zaoszczędź sobie stresu i wybieraj profilaktyczne wizyty u dentysty. Pozwala to na podejmowanie szybkich, odpowiednich kroków, gdy zaczyna się dziać coś złego. 

Kiedy odwiedzać dentystę?

Jeśli nie cierpisz na żadne poważne choroby, jesteś osobą dorosłą, wizytę u dentysty należy zaliczyć raz na pół roku. Jeśli jednak stan Twojego uzębienia wskazuje na pewne nieprawidłowości, stomatolog może wskazać konieczność częstszych spotkań. Masz dzieci? Pamiętaj, że Twoje latorośle także muszą badać swoje zęby. Wielu rodziców zaniedbuje profilaktykę, gdy dzieci mają jeszcze zęby mleczne. To spory błąd, ponieważ są one o wiele słabiej zmineralizowane od tych, które wyrosną w późniejszym czasie. W efekcie szybciej może rozwinąć się próchnica. Dlatego z pociechami należy odbywać takie wizyty kontrolne średnio raz na trzy miesiące. Gabinet stomatologiczny Legnica jest przystosowany także do wizyt małych pacjentów.