Cera naczynkowa to problem, z którym zmaga się wiele kobiet w każdym wieku. Jest to nic innego, jak schorzenie skóry, polegające na płytko osadzonych naczyniach krwionośnych o niskiej elastyczności, umiejscowionych tuż pod delikatną powierzchnią skóry.

Gdy nasza twarz rumieni się, czy to z powodu stresu, czy też niskiej temperatury, mniej elastyczne naczynka nie są w stanie się obkurczyć. Efekt jest taki, że rumieńce nie schodzą z naszych policzków, co pogarsza nie tylko nasz wygląd, ale też samoocenę.

W takich przypadkach, warto jest skorzystać z pomocy specjalisty. Gabinety medycyny estetycznej w Krakowie i innych dużych miastach dysponują bowiem zaawansowanym sprzętem, który pomoże nam uporać się z tym niezręcznym problemem.

Technologia Dye-VI

Chociaż przy problemach z naczynkami pomóc nam mogą kremy z witaminą K i C, są to jedynie metody profilaktyczne. Otwarte naczynka może nam jednak zamknąć specjalista, posługujący się odpowiednim, nowoczesnym sprzętem. Tego typu zabiegi świadczy chociażby Dr. Legrand – renomowany gabinet medycyny estetycznej Kraków.

Zamykanie naczynek za pomocą głowicy Dye-VI polega na emisji światła wąskopasmowego, stymulującego wytwarzanie kolagenu przez nasz organizm. Zabieg ten jest dzięki temu w stanie nie tylko zamknąć otwarte naczynka, ale także zwiększyć elastyczność i odporność skóry, działając w ten sposób zapobiegawczo. W przypadkach mniej intensywnych, efekty staną się widoczne już po pierwszym zabiegu.

Jeśli zmagamy się jednak z większą ilością otwartych naczynek, konieczne będzie kilkukrotne ponowienie terapii. Pozwoli nam się to jednak cieszyć piękną, zdrowo wyglądającą cerą.

Dlaczego cery naczynkowej nie powinno się ignorować?

Wiele pań często ignoruje ten problem, myśląc, że z cerą naczynkową trzeba po prostu nauczyć się żyć. Nic bardziej mylnego. Bagatelizowane schorzenie przyczynia się do zwiększonej liczby otwierających się naczynek. Kolor cery stopniowo ciemnieje, z czasem przechodząc z zwykłego zarumienienia w fiolet.

Choroba poszerza też swoje terytorium, wstępując także na czoło i inne rejony twarzy. Na cerze pojawiają się guzki ze stanem zapalnym, a także trądzik różowaty. Nie ignorujmy zatem pomocy, którą przynieść nam mogą gabinety medycyny estetycznej z Krakowa lub innych dużych miast. Im dłużej będziemy czekać z zabiegiem, tym ciężej będzie wyleczyć naszą cerę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *