Wizyta u dentysty nie jest niczym przyjemnym – nie przepadają za nią nie tylko dzieci, ale również dorośli. W przypadku małych pacjentów do stresu dochodzi również strach przed bólem, który może uniemożliwić przeprowadzenie badania. Stomatolog dziecięcy pomoże w przezwyciężeniu tego strachu oraz zmieni nieprzyjemny obowiązek w bezstresową wizytę.

Zanim przyprowadzisz dziecko do dentysty, sprawdź gabinet

Umawiając się na wizytę upewnij się, że specjalistą będzie stomatolog dziecięcy – Warszawa posiada gabinety dostosowane do potrzeb najmłodszych pacjentów. Leczenie oraz profilaktyka odbywa się w sprzyjających warunkach: gabinety coraz częściej przypominają sale zabaw. Żywe kolory, specjalny kącik z zabawkami, bajki wyświetlone na monitorze – wszystko to sprawia, że dziecko nie będzie stresowało się tak bardzo podczas wizyty.

Niezwykle ważne jest także podejście stomatologa

Choć każdy dentysta posiada umiejętności wymagane do leczenia małych pacjentów, to jednak maluchami powinien zająć się stomatolog dziecięcy. Warszawa, ale również inne miejscowości oferują usługi tego rodzaju. Stomatolog dziecięcy uspokoi dziecko, wyjaśni mu przebieg badania oraz w razie potrzeby zaoferuje również gaz rozweselający. Przed pierwszą wizytą możesz umówić się z lekarzem oraz dzieckiem na spotkanie zapoznawcze. Mały pacjent obejrzy gabinet, pozna zasady profilaktyki i dowie się, na czym polegają wizyty u dentysty. Pozwoli to na zminimalizowanie stresu podczas normalnej wizyty. Polecamy: http://www.dentis-stom.pl/uslugi/stomatolog-dzieciecy-warszawa.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *