Środowisko, w którym żyjemy i tryb życia, który prowadzimy, naraża nas nie tylko na podrażnienia, ale także ból, swędzenie i suchość oczu. Klimatyzacja latem, ogrzewanie zimą, wiatr, zanieczyszczenie powietrza, praca przed komputerem. Wszystkie te rzeczy mają bardzo duży wpływ na stan naszych oczu. Na rynku dostępnych jest wiele kropel, które mają za zadanie nawilżać oczy i je łagodzić. Jakie krople wybrać, jeśli mamy wrażliwe oczy?

Skład kropli – krople do oczu bez konserwantów

W przypadku oczu wrażliwych bardzo ważny jest skład kropki, czyli to, z czego zostały wykonane. Wiele produktów, zwłaszcza tych z niższej półki cenowej ma w składzie wiele konserwantów, które nie dość, że działają tylko doraźnie, to po czasie dodatkowo podrażniają oczy. Używanie ich ponadto może uszkodzić soczewki kontaktowe. Dlatego krople do oczu bez konserwantów będą idealnym wyborem zarówno dla osób, które mają oczy wrażliwe, jak i tych, którzy noszą szkła kontaktowe.

Czym kierować się podczas wyboru?

Najistotniejszy jest skład kropli. To właśnie składniki mają największe znaczenie. Równie istotne jest ponadto to, jak długo ważne są dane krople od chwili otwarcia. Optymalnym czasem jest 90 dni, w tym właśnie czasie naturalne składniki zawarte w kroplach będą działać w sposób bezpieczny. Warto także sprawdzać stężenie składników, ponieważ w zależności od tego, ile w kroplach danego surowca, tym troszkę inne jest jego działanie i inny daje efekt.

Dbaj o oczy także innymi sposobami

Krople do oczu bez konserwantów mogą być używane zarówno jako lek na już zmęczone i podrażnione oczy, a także jako profilaktyka. Jak tylko zaczyna się trudny dla naszych oczu czas, czy to początek sezonu grzewczego, czy zanieczyszczenie powietrza, czy intensywna praca przed komputerem, warto zaopatrzyć się w krople i systematycznie sobie je aplikować tak, aby dawać ulgę naszym oczom. Im bardziej naturalne i delikatne krople tym lepiej dla naszych oczu i tym dłużej możemy ich używać. Warto zatem zaopatrzyć sie w takie właśnie krople nie zważając na to, że to tylko profilaktyka.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *