MSM, czyli siarka organiczna, jest niezwykle ważnym pierwiastkiem, którego obecność w organizmie jest kluczowa do prawidłowego funkcjonowania. Jej nieodpowiednia ilość jest bardzo łatwo odczuwalna. Mając niedobór siarki organicznej w diecie, automatycznie odczuwamy nieprzyjemne bóle w mięśniach, stawach, kościach. Dodatkowo przeciążenia czy osłabienie, dolegliwości reumatyczne, a nawet problemu ze stanem włosów, skóry i paznokci. Dlatego też ważne jest, by odpowiednio suplementować się i dbać o utrzymanie odpowiedniego poziomu MSM w organizmie.

Siarka organiczna – czym ona jest?

Siarka organiczna występuje pod kilkoma nazwami. Można ją znaleźć pod postacią metylosiarczanu, metylosulfonylometanu bądź wspomnianego już MSM. To nic innego jak organiczny związek siarki, który występuje jako krystaliczny proszek – czysty, naturalny oraz stabilny. Nie posiada od żadnego smaku ani zapachu – jest w pełni pozbawiony woni oraz specyficznej goryczy. Posiada komplet zalet pierwiastka, jakim jest siarka, z pełnym pominięciem wszystkich wad.

Siarka organiczna – jakie ma właściwości?

MSM jest znana wszystkim ze względu na swoje właściwości lecznicze, które pozwalają zachować organizm w zdrowiu oraz doskonałej formie. Naukowcy mówią, że siarka organiczna pomaga w szeregu problemów zdrowotnych. Łagodzi reakcje alergiczne skóry, a nawet przewodu pokarmowego. Pozostawia pozytywny ślad na kondycji skóry, włosów oraz paznokci. Jest niezwykle cennym źródłem witamin i minerałów.

Decydując się na suplementację MSM, pozwalamy zmniejszyć u siebie wiele problemów, ponieważ wspiera ona funkcjonowanie stawów, kości, chrząstek, mięśni, powięzi oraz mazi stawowej. Co więcej siarka organiczna posiada w sobie cenne działanie przeciwbólowe. Jest chętnie wybierana przez osoby cierpiące na bóle: oparzeniowe, migrenowe, a także mięśni. MSM poleca się także tym osobom ze skórą trądzikową, owrzodzeniami czy problemami z układem moczowym, które objawiają się stanami zapalnymi.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *