Neurochirurg (Łódź) jest jednym z częściej odwiedzanych lekarzy, gdy pojawiają się np. częste bóle głowy czy potrzebna jest opieka nad osobą w podeszłym wieku albo kimś, kto przeszedł udar czy wylew. Dzięki neurochirurgowi można: zapewnić odpowiedni poziom opieki członkowi rodziny chorującemu przewlekle na chorobę neurodegeneracyjną oraz poprawić jakość opieki nad osobą zmagającą się z dyskopatią szyjną i/lub lędźwiową.

Kiedy i z jakimi schorzeniami pójść do neurologa?

Neurolog (Sieradz) nie tylko pomoże lekarzowi pierwszego kontaktu podczas diagnostyki (głównie konsultacje), ale także wesprze w trakcie leczenia:

  • dyskopatii szyjnej i lędźwiowej,
  • urazów kręgosłupa,
  • urazów rdzenia kręgowego,
  • guzów mózgu,
  • przewlekłych bólów kręgosłupa,
  • wodoglowia,
  • naczyniaków
  • wielu innych schorzeń.

Dodatkowo neurochirurgia (Łódź) i neurologia (Łódź) to oddziały, na których można umówić się na wizytę, gdy zauważy się nietypowe i niepokojące symptomy takie jak m.in. drętwienie czy nerwobóle albo zawroty głowy.

Mali pacjenci, czyli neurolog dziecięcy

Do neurologa dziecięcego (Łódź) należy zgłosić się, gdy dziecko skarży się na częste bóle głowy czy zauważymy u niego inne niepokojące objawy. Dodatkowo z dzieckiem do neurologa czy neurochirurga warto udać się gdy dziecko doświadczyło jakiekolwiek urazu mechanicznego, np. spadając z huśtawki na placu zabaw, by wykluczyć uraz mózgu i zapobiec ewentualnym konsekwencjom urazu, które mogłyby doprowadzić nawet do śmierci malucha.

Co jeszcze warto wiedzieć przed wizytą u neurologa?

Przygotowując się do wizyty u neurochirga warto przygotować dokumentację medyczną oraz prowadzić dzienniczek objawów. To bardzo ważne, ponieważ dzięki notatkom można już przed wizytą przyjrzeć się długotrwałości objawów oraz zauważyć kiedy się nasilają. Dzięki temu w trakcie wizyty będzie można podać bardziej szczegółowe informacje o swoim stanie zdrowia. Później dzienniczek może być pomocny w samokontroli. W dzienniczku powinny się znaleźć informacje m.in. o przyjmowanych stale lekach, długości i ilości snu, stresie, ilości wypijanej wody oraz informacje o aktywności fizycznej. Każda z tych informacji pozwoli także “złapać” momenty, w których objawy się nasilają.

Gdzie przyjmują neurochirurdzy i neurolodzy w Łodzi? Jednym z miejsc jest centrum medyczne Medipsyche. To miejsce, w którym przyjmują lekarze będący profesjonalistami i empatycznymi ludźmi jednocześnie. Indywidualne podejście do każdego pacjenta sprawia, że lekarze przyjmujący w Medipsyche dawno zdobyli zaufanie małych i dużych pacjentów.