Twoja mama, babcia, czy dziadek są obłożnie chorzy i nie chcesz, aby przebywali w domu opieki? Chcąc zajmować się osobą w takim stanie, należy pamiętać, że wymaga ona szczególnych warunków.

Pozwolą one nie tylko uprzyjemnić egzystencję, ale także poprawią samopoczucie choremu. Jeśli osoba leżąca wymaga podawania leków, rehabilitacji czy opieki lekarskiej, pamiętaj, aby dopytać się doświadczonego lekarza o powrót do domu bliskiego. Co trzeba zapewnić choremu, jeśli będzie on gościł w domu?

Zadbaj o prywatność

Osoba leżąca powinna mieć osobny pokój. Można by zastanawiać się w jakim celu. W końcu wielu osobom wydaje się, że raźniej będzie jej z resztą domowników w jakiejś otwartej przestrzeni, gdzie nie będzie czuć się samotna. Tymczasem, to się sprawdza, ale nie cały czas. Osoba chora musi mieć swój własny kąt. Najlepiej, aby był to pokój dostosowany do jej potrzeb. Nie zapominaj, że to właśnie na łóżku chorego wykonywane są wszelkie zabiegi higieniczne, przy których nie powinno być osób trzecich.

Łóżko rehabilitacyjne – cena, a wygoda

Osoby leżące powinny mieć cały czas komfort i wygodę. Wszelkie zgrubienia na materacu, wystające sprężyny czy inne mankamenty, będą powodować bóle kości i pleców. Dlatego warto zainwestować w profesjonalny sprzęt. Doskonale sprawdzi się w takim wypadku łóżko rehabilitacyjne. Cena jego nie jest zatrważająco duża, a zapewni wygodne warunki choremu. Nie będzie także konieczności manewrowania ilością poduszek, gdyż zagłówek jest ruchomy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *