Specjalistyczne gabinety medycyny estetycznej oferują nam wiele sposobów na przywrócenie naszej skórze zdrowego wyglądu. Do najskuteczniejszych z nich należy kompleksowy peeling medyczny, którego zalety docenimy w szczególności latem, kiedy skóra jest często eksponowana w większej mierze. W niniejszym artykule opowiemy, na czym polega taki zabieg i dlaczego warto jest skorzystać z jego dobrodziejstw.

Czym dokładnie jest peeling kawitacyjny?

Główną rolę w peelingu medycznym odgrywają ultradźwięki. Pod ich wpływem, stare komórki naskórka, znajdujące się w jego wierzchniej części, zostają rozbite, co umożliwia ich skuteczny rozpad. Zabieg ten poleca się przede wszystkim osobom o cerze tłustej i mieszanej, które obawiają się, że podczas letnich dni wyeksponowane zostaną ich niedoskonałości. Mowa tu chociażby o szarawym odcieniu skóry, trądziku, bliznach lub braku sprężystości. Peeling kawitacyjny, przeprowadzony w nowoczesnym gabinecie, usuwa zaskórniki oraz ukrywa nieestetyczne pory. Zabieg ten ma także pozytywny wpływ na produkcję kolagenu w organizmie, a także wydzielanie sebum.

Największe zalety peelingu kawitacyjnego

Peeling medyczny, oferowany chociażby przez renomowany, krakowski gabinet Dr Legrand, przemienia wodę, znajdującą się na powierzchni skóry, w gaz. Dzięki temu, w bezpieczny, nieinwazyjny sposób możliwe jest oczyszczenie skóry pacjenta. Każdy zabieg poprzedzany jest także dokładną konsultacją lekarską, podczas której dowiemy się, czy taka procedura faktycznie sprawdzi się w naszym przypadku, a także które miejsca będą wymagać dokładnego oczyszczenia.
Po zakończonym peelingu, lekarz przeprowadza także zabieg sonoforezy, polegający na podaniu skórze odżywczego serum, bogatego w substancje aktywne. Całość domyka lecznicza maseczka algowa, a także masaż karku, szyi oraz dekoltu. Dzięki takiej kuracji, nasza cera staje się zdrowsza i bardziej elastyczna, zaś my ponownie zaczynamy czerpać radość z letnich wyjść. Jeśli poszukujemy zatem bezpiecznego, relaksującego sposobu na poprawę zdrowia naszej skóry, peeling kawitacyjny z pewnością okaże się być wart swojej ceny!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *