Pierwsza pomoc to nie tylko wybranie numeru 112 i powiadomienie służb ratunkowych o tym co zastaliśmy, ale przede wszystkim natychmiastowa reakcja przystąpienia do działań ratujących ludzkie życie. To właśnie pierwsze minuty decydują o dalszym zdrowiu i życiu poszkodowanego. Czas, w którym podejmujemy czynności ratunkowe, ma ogromne znaczenie. Już 4 minuty niedotlenienia mózgu mogą powodować nieodwracalne zmiany w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, a wydłużający się czas oczekiwania na pomoc, nieuchronnie zbliża do śmierci. Po upływie 10 minut, kiedy poszkodowany  przestaje oddychać, szanse na przeżycie są znikome. Dlatego tak ważne jest, aby świadkowie tragicznych zdarzeń zachowali zimną krew i od razu przystąpili do działania. 

Pierwsza pomoc Łódź – nauka poprzez zajęcia praktyczne. 

Natychmiastowa resuscytacja aż trzykrotnie zwiększa szanse na przeżycie. Czy jednak wiemy jak ją poprawnie wykonać? Większość osób na pewno słyszała o 30 uciskach na klatkę piersiową oraz dwóch wdechach tzw., metoda usta, usta.  Wszystko to jednak jest  teorią, która musi być zastosowana w praktyce. Podczas silnego stresu, człowiek zaczyna działać instynktownie, dlatego, aby poprawnie wykonać wszystkie kroki pierwszej pomocy, należy ćwiczyć działania ratujące życie np., na fantomach. Zajęcia z pierwszej pomocy Łódź prowadzone przez nasz ośrodek szkoleniowy Ergonomica opierają się na aktywnym udziale każdego uczestnika w zaaranżowane przez nas zadania. Udostępniamy kursantom:  fantomy, defibrylatory oraz zestawy pozorowania ran, dzięki którym możemy ćwiczyć teorię w praktyce, aż do momentu osiągnięcia umiejętności, które będą satysfakcjonowały zarówno klienta jak i nas. 

 Pierwsza pomoc Łódź,  czego Cię nauczymy? 

Prowadzone przez nas zajęcia mają za zadanie nauczyć kursanta:

  • dokonywać oceny stanu bezpieczeństwa oraz  zdrowia poszkodowanego,
  • wykonać prawidłową resuscytację,
  • korzystać z  defibrylatora,
  •  zasad działania podczas oparzeń, omdleń, ataku epilepsji czy złamań kończyn.

Jeżeli jesteś właścicielem firmy lub kierujesz instytucją, w której kurs pierwszej pomocy zwiększy bezpieczeństwo Twoich pracowników, zgłoś się do ośrodka szkoleń Ergonomica BHP, aby pierwsza pomoc Łódź osiągała coraz wyższy poziom. 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *