Łuszczyca bywa naprawdę krępujące i dosyć uciążliwą chorobą. Zazwyczaj dotyka ona różnych partii skórnych, na przykład głowy lub też rąk, czy nóg. Można jednak wyróżnić kilka rodzajów tej choroby, najczęściej powoduje ona rogowacenie oraz złuszczanie się naskórka, jest chorobą autoimmunologiczną powstającą 2 zasadzie samoczynnie. Co stosować na złagodzenie tych dolegliwości?

Co to jest łuszczyca?

Mówi się, że łuszczyca powstaje zazwyczaj bez większych powodów. Oczywiście powodem jest mutacja pewnych antygenów, czyli schorzenie to ma podłoże genetyczne oraz jest zwykle dziedziczne. Szacuje się, że jeśli jeden rodzic cierpi na łuszczycę, z pewnością jest szansa 20%, że dziecko też będzie chorować na tę przykrą dolegliwość.

Rodzaje łuszczycy

Można wyróżnić 3 rodzaje łuszczycy, najpopularniejszą jest oczywiście łuszczyca skóry. Dotyczy okolic, które są najbardziej narażone na tego typu urazy i otarcia. Są to oczywiście najczęściej te partie skóry, które cechuje delikatna warstwa, podatna na podrażnienia, między innymi: kolana, łokci, fałdy skórne, pachwiny, twarz, głowa. Pojawiają się oczywiście charakterystyczne plamy łuszczycowate, warto stosować różnorodne dermokosmetyki na łuszczycę, na przykład dermokosmetyki. Jeśli zaglądnięcie na tę stronę: https://www.livinia.pl/, z pewnością znajdziecie odpowiednie preparaty. Zobacz na https://www.livinia.pl/firm-pol-1493310629-Dr-Michaels.html

Kosmetyki na łuszczycę

 

Popularnym rodzajem łuszczycy jest także ta pojawiające się na paznokciach. Są to przede wszystkim zmiany pojawiające się na płytce, punkcikowate wgłębienia, rozwarstwienia płytek. Może być często mylona w początkowej fazie z grzybicą 

Trzecim rodzaju łuszczycy są zmiany pojawiające się na stawach, zazwyczaj międzypaliczkowych. Mogą też prowadzić do reumatoidalnego zapalenia stawów. Warto niwelować różnorodne wykwity maścią do skóry dr michaels, która nie tylko łagodzi pojawiające się dermatozy, ale także przyspiesza ich gojenie. Niestety, łuszczyca jest chorobą autoimmunologiczną, dlatego może pojawiać się często i nasilać w różnych okresach życia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *