Swędzenie po ukąszeniach dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych najczęściej na wakacjach. W sezonie letnim podczas upałów owady przeżywają swój rozkwit. Nad morzem, jeziorem i  w górach  roi się od robactwa i wszelkiego rodzaju owadów. Niekiedy bywa, że ukąszenia są tak duże i bolesne, że domowe sposoby nie są w stanie sobie z nimi poradzić. Swędzenie po ukąszeniach to tylko jeden z wielu objawów ugryzienia przez owady. Bardzo często dzieci skarzą się na zaczerwienienia, bąble, świąd i pieczenie. Warto podkreślić, że dzieci, które mają alergię na jad owadów, powinny pozostać pod szczególną opieką rodziców. W wakacyjnej apteczce nie powinno zabraknąć podstawowych leków przeciwalergicznych, wapna i witaminy C. Kiedy dziecko skarży się na ból, a rodzic zauważył opuchnięcie części ciała, niezwłocznie powinien udać się z dzieckiem do lekarza pierwszego kontaktu.  

 

Pudroderm w wakacyjnej apteczce!

 

Pudroderm warto zawsze mieć w swojej wakacyjnej apteczce. Przydaje się nie tylko w leczeniu objawów ospy u dzieci i dorosłych. Stosuje się go w stanach zapalnych skóry wraz z wysypką, świądem i obrzękiem. Co ważne, przynosi ulgę po ukąszeniach owadów. W chwili ukąszenia skóra staje się czerwona i nabrzmiała. Warto wspomnieć, że zaczerwieniania powstają nie tylko u osób uczulonych na jad owadów. A po chwili swędzenie jest tak uciążliwe, że nie możemy skoncentrować się na niczym innym. Pudroderm to złożony produkt leczniczy o synergicznym działaniu. Jak działa? Z pewnością szybko, przynosząc ulgę! Po pierwsze działa miejscowo i znieczula, po drugie zmniejsza uczucie swędzenia, po trzecie znacząco zmniejsza i hamuje obrzęk, po czwarte działa ściągająco i osłaniająco oraz po piąte wywołuje miejscowe uczucie chłodu. 

 

Pudroderm zawiera benzokaine oraz mentol. Składniki zapewniają długotrwałe działanie uśmierzająco – kojące podczas różnych dolegliwości skórnych. Jednak nie wolno go stosować na otwarte rany na skórze oraz na uszkodzoną skórę. Produkt zaleca się używać od trzeciego roku życia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *