Masz dosyć już swojego urazu w stawie kolanowym lub biodrowym? Dotychczasowe ćwiczenia nie przynoszą rezultatów? W takim razie zastanów się nad ćwiczeniami z urządzeniem, jaki jest szyna CPM. Warszawa jest przykładem miasta, w którym można wyszukać firmę, wynajmującą taki sprzęt. Zanim jednak zdecydujesz się na najem, to koniecznie dowiedz się z naszego artykułu, jakie korzyści przynosi szyna CPM. Zapraszamy do lektury!

Szyna CPM – jakie przynosi korzyści?

To, co przekonuje do użycia szyny CPM, to to, że pozwala wykonywać ćwiczenia bierne. Aktywność tego rodzaju pozwala pracować samym stawom bez użycia mięśni, tym samym podczas takich ćwiczeń pracuje tylko część, która ma pracować. Ćwiczenia nie wywołują dyskomfortu czy też bólu, to jest ważną zaletą. Z tego względu szyna CPM (Warszawa) jest rekomendowana osobom, które borykają się z porażeniem wiotkim, spastycznym, czy niedowładem. Jak widać, są to poważne urazy, niepozwalające prowadzić aktywnej rehabilitacji. Właśnie cpm szyna jest świetną alternatywą. A skąd można kupić lub wynająć sprzęt, jakim jest szyna CPM. Warszawa i inne duże miasta są miejscem funkcjonowania sklepów, prowadzonych wynajem takiego sprzętu.

Użycie jednak szyny tego typu powinno być bezwzględnie skonsultowane z fizjoterapeutą. Szyna tego typu opiera się na wielu mechanicznych, co wymusza konieczność skonsultowania się ze specjalistą od kończyn w celu uzgodnienie odpowiednich zakresów zgięć i wyprostu kolana oraz określenia tempa ruchów.

Szyna CPM – kiedy jest rekomendowane ćwiczenie na takim sprzęcie?

Tak naprawdę, na takie pytanie odpowie jedynie ortopeda lub fizjoterapeuta, czyli osoby zajmujące się urazami kończyn. Rozpoczęcie rehabilitacji opartej na szynie CPM musi być dostosowane do stopnia skomplikowania urazu czy stanu pacjenta, który niedawno miał operację. Oprócz tego ważną determinantą wpływającą na zakres korzystania z szyny jest stopień sprawności fizycznej. Zazwyczaj szyna CPM właśnie jest zalecana osobom, które nie mogą sobie pozwolić na aktywną rehabilitację.