Czym tak właściwie jest terapia manualna? Szczecin i okolice

Terapia manualna Szczecin to metoda, która zajmuje się odnajdywaniem i leczeniem zaburzeń narządu ruchu, poprzez zastosowanie specjalnych testów prowokacyjnych. Dzięki nim specjalistki i specjaliści są w stanie znaleźć przyczynę dolegliwości i ocenić stopień ich uszkodzenia. Techniki mobilizacji i manipulacji, które są stosowane w odpowiedni sposób, znoszą tak zwane blokady i przywracają fizjologiczną ruchomość między stawami, mięśniami i strukturami nerwowymi. Terapia manualna Szczecin i jej zalety: poprawna postawa ciała, zwiększona ruchomość kręgosłupa, ramion, tułowia, zmniejszenie bólu kręgosłupa, głowy, mięśni i innych dolegliwościach stawów oraz poprawa snu.

Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso — specjalistyczne miejsce zajmujące się kompleksową rehabilitacją!

Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso deklaruje, że fizjoterapia, osteopatia i terapia manualna Szczecin to ich pasja. Już od samego początku otwarcia tej placówki, ręce pracownic i pracowników uleczyły tysiące osób, które dotąd są zadowolone z rehabilitacji! Kwalifikacje wszystkich ludzi pracujących tam są niesamowicie wysokie, a praktyka zdobywana nie tylko w Polsce sprawia, że są w stanie poradzić sobie nawet z najcięższymi przypadkami. Nowoczesne techniki i ogromne doświadczenie to coś, co możesz spotkać w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso!

Czym jest Maitland terapia manualna? Szczecin

Terapia manualna Szczecin, a dokładniej Maitland, to badanie i prowadzenie terapii pacjentek i pacjentów z zaburzeniami narządu ruchu zapoczątkował w Australii Geoffrey Maitland. Głównym jej celem jest praca z osobami ortopedycznym i neurologicznym. Najważniejszą częścią terapii jest wywiad z pacjentką lub pacjentem. Geoff Maitland w trakcie swoich pierwszych wykładów w Szkole dla Fizjoterapeutów na Południowo Australijskim Instytucie Technologicznym skupiał się w szczególności na sposobie badania diagnostycznego danej osoby.

Czym tak naprawdę jest system Briana Mulligana? Terapia manualna Szczecin

System Briana Mulligana to terapia manualna Szczecin, która polega m.in. na połączeniu ruchu biernego wykonywanego przez terapeutkę lub terapeutę i ruchu czynnego wykonywanego przez pacjentkę, lub pacjenta. Sprawdzi się idealnie przy osobach z dysfunkcją w obrębie stawów obwodowych i z chorobą krążka międzykręgowego. Specjalne techniki połączone z ruchem umożliwiają stosowanie ich u pacjentek lub pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych, jak i tych leczonych w trybie ambulatoryjnym.