Założenie własnego ujęcia wody w postaci studni głębinowych zobowiązani są przed korzystaniem z wody zbadać jej stan. Poszczególne parametry uzyskane za pomocą badania dadzą obraz jaką mamy wodę z własnego ujęcia. Szczególnie niebezpieczne dla zdrowia są rożnego rodzaju bakterie znajdujące się w wodzie. Wówczas taka woda nie jest zdatna do spożywania. Może być przyczyną wielu chorób. Są też inne istotne informacje na temat wody, jak chociażby jej kolor, stopień twardości oraz ilość pierwiastków.

Badanie wody Kraków – działanie w słusznej sprawie

Woda z własnego ujęcia nie jest pod żadnym nadzorem. To tylko w naszej gestii leży to, aby sprawdzać jej stan. Powinniśmy robić to średnio raz w roku. Ponadto, gdy pojawią się czynniki nas niepokojące – jak nieprzyjemny zapach wody, zabarwienie, osad oraz działanie drażniąco na skórę – należy również wykonać dodatkowe badanie. Dlatego badanie wody będzie rozsądnym rozwiązaniem – http://www.gp-lab.pl/.

próbki

Badanie wody legionella

Jedną z bakterii występujących w wodzie może być legionella. Bakteria ta jest powodem poważnych chorób płucnych. Badanie wody legionella może uchronić przed niebezpieczeństwem i zapobieganiem jego występowaniu. Źródłem zakażenia legionellą poza wodą może być także klimatyzator oraz osad i rdza. Higiena spożywania wody oraz korzystania z urządzeń, np.: klimatyzatora, gdy jest w odpowiedni sposób do tego przygotowany, może pozwolić na uniknięcie ryzyka zachorowań.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *