Ból niewiadomego pochodzenia jest zawsze sygnałem, że coś się w organizmie dzieje niedobrego i nigdy nie wolno go bagatelizować. Jeżeli nagle zaczniemy odczuwać bóle zlokalizowane w dolnej partii kręgosłupa, bóle kręgów szyjnych, dyskomfort przy poruszaniu barkiem, przy zginaniu kolana czy też ból związany z innym narządem ruchu, to niezwłocznie powinniśmy umówić się na wizytę do specjalisty.

W Rehasport czas oczekiwania na konsultacje jest bardzo krótki, co pozwala na szybkie postawienie diagnozy i rozpoczęcie leczenia. Nasza poradnia ortopedyczna Warszawa zatrudnia wybitnych ortopedów specjalizujących się w leczeniu poszczególnych narządów ruchu.

Poradnia ortopedyczna Warszawa

– najczęstsze powody wizyt pacjentów
W zależności od tego z jakim narządem ruchu mamy problemy, możemy umówić się do lekarza ortopedy specjalizującego się w leczeniu schorzeń i urazów:
– stopy i stawu skokowego, kolana oraz biodra;
– barku, ręki, łokcia i nadgarstka;
– kręgosłupa.
Takie wąskie specjalizacje ortopedów sprawiają, że mają oni ogromną wiedzę na temat konkretnego narządu ruchu, co przekłada się na trafność diagnozowania oraz skuteczność leczenia. A z czym najczęściej pacjenci zgłaszają się do ortopedów? Największą grupę stanowią osoby, które przychodzą po pomoc w leczeniu ograniczeń ruchowości, jakie pozostały po urazie. Bardzo często po urazach powstają przykurcze, które wymagają odpowiedniego postępowania i rehabilitacji, aby po jakimś czasie ustąpiły. Bywa, że poradnia ortopedyczna Warszawa jest też odwiedzana przez osoby, które mają dysfunkcje chodu, a specjalista m.in. pomaga w doborze kul czy balkonika. Drugą dużą grupę pacjentów stanowią osoby z różnego rodzaju zwyrodnieniami – stawów oraz kręgosłupa. Bóle kręgosłupa to w dzisiejszych czasach prawdziwa plaga. Sposób leczenia zawsze jest kwestią indywidualną, ale jedno jest pewne – jeżeli coś zacznie nam doskwierać, to nie zwlekajmy, tym czym prędzej umówmy się na wizytę u specjalisty. Jest to pierwszy krok do powrotu do sprawności oraz zapomnienia o doskwierającym bólu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *