Dietetyk kojarzony jest jako specjalista, do którego udają się osoby dorosłe, które borykają się z nadwagą i chcą ustalić menu, pozwalające zrzucić zbędne kilogramy. I choć nie ulega wątpliwości, że odsetek pełnoletnich pacjentów z nadwagą jest u dietetyków całkiem spory, to jednak nie brakuje też osób, które umówiły się na wizytę z zupełnie innych pobudek. A już zupełne zaskoczenie budzi u niektórych fakt, że dietetyk Gorzów Wielkopolski przyjmuje w swoich gabinetach również dzieci. W jakich przypadkach warto przyprowadzić swoją pociechę do dietetyka? 

Ustalanie diety dla dzieci i młodzieży

Nadwaga u dzieci i młodzieży to niemalże plaga XXI wieku. Co jest tego powodem? Na pewno składa się na to kilka czynników, wśród których największe znaczenie odgrywa bardzo mała aktywność fizyczna i niezdrowa żywność typu fast food. Nie bez znaczenia są też słone i słodkie przekąski, które spożywane są w nadmiarze. Efektem jest nadwaga, która już u dzieci może być bardzo niebezpieczna w skutkach i prowadzić na przykład do cukrzycy. Do wzrostu ilości dzieci z otyłością przyczyniła się też pandemia i brak zajęć wychowania fizycznego oraz spędzanie większości czasu w domu. Jeżeli zauważyliśmy, że problem otyłości dotknął nasze dziecko, to dla jego dobra powinniśmy umówić się na wizytę do specjalisty od żywienia, jakim jest dietetyk Gorzów Wielkopolski. Na wizycie ustali on zdrowy jadłospis o odpowiedniej kaloryczności, dzięki któremu zrzucenie kilogramów nie będzie drastyczne dla młodego organizmu.

Inne wskazania do umówienia się na konsultacje do dietetyka dziecięcego to stwierdzone alergie bądź nietolerancje pokarmowe, walka z chorobami, jakimi są anoreksji i bulimia, czy problemy z tak zwanymi niejadkami. Ponadto do gabinetów często trafiają też rodzice z dziećmi, u których zdiagnozowano choroby dietozależne, takie jak chociażby niewydolność nerek… Bez względu na wieku, jeżeli chcesz uzyskać profesjonalną poradę z zakresu żywienia lub chciałbyś, aby ustalony został dla Ciebie specjalny jadłospis, to nie czekaj, tylko umów się do dietetyka z Gorzowa Wielkopolskiego.