Zaparcia są dosyć wstydliwą, a przede wszystkim uciążliwą dolegliwością, która obniża znacznie komfort życia i bardzo często powoduje problemy. Sporadycznie dotykają one każdego, mimo to przewlekłe zaparcia dotyczą nawet 30% dorosłych. Utrudnione wypróżnianie może być symptomem różnorodnych, zdrowotnych problemów, choć bardzo często pojawiać może się również w ciąży. Co stosować na zaparcia w ciąży? Czy można brać jakieś konkretne leki? Zapraszamy do przeczytania krótkiego artykułu.

Czym są zaparcia?

Każda osoba powinna mieć określony rytm wypróżnień. Mówi się, że normalnie spożywając posiłki, powinno wypróżniać się przynajmniej razy dziennie, aby zachować komfort życia. Problem ten może spotkać każdego, co jakiś czas. W granicach normy są oczywiście jeszcze trzy pełne wypróżnienia w ciągu tygodnia. Stolec powinien mieć mniej więcej miękką konsystencję, a także nie sprawiać bólu podczas wypróżnienia. O zaparciach mówi się wtedy, kiedy stolec jest bardzo zbity i twardy i wypróżnianie się wiąże się z dużym dyskomfortem, gdy do defekacji dochodzi rzadziej niż 3 razy w tygodniu, a ogólne wypróżnianie jest nieregularne, czy defekacji towarzyszy uczucie niepełnego wypróżnienia. 

Zaparcia w ciąży

Problemy z wypróżnianiem mogą pojawić się również w ciąży. Bardzo wiele osób zastanawia się, co stosować na zaparcia w ciąży. Warto pamiętać, że w okresie tym nie wolno spożywać jakichkolwiek lekarstw, których nie zaleci lekarz, dlatego mimo wszystko na zaparcia w ciąży warto skonsultować się z lekarzem. Dzięki temu można poznać odpowiednie leki, jakie warto stosować. Co więcej, chcąc cokolwiek zażywać na zaparcia, warto najpierw skonsultować się z lekarzem.

Na pewno na zaparcia w ciąży sprawdzą się  profesjonalne suplementy, które można spożywać, będąc w ciąży. Są to oczywiście probiotyki oraz witaminy, świetnie wpływające na florę bakteryjną w brzuchu, a także odnawiające ją. Szukając sprawdzonych lekarstwo na zaparcia w ciąży, a także suplementów, warto zajrzeć na stronę: Farmapol. Tam z pewnością uda Ci się o kupić odpowiednie probiotyki dopasowane do Twoich potrzeb.