W przypadku problemów z nadmiernym wypadaniem włosów należy zastanowić się przede wszystkim nad tym, jak wygląda nasza dieta i codzienna ich pielęgnacja. Chcąc bowiem powstrzymać ich ubywanie, dobrze jest zgłębić wiedzę na temat tego, jak dbać o włosy nie tylko na zewnątrz, ale też od środka.

Czego unikać w diecie, czyli jak dbać o włosy przy pomocy diety?

Jedzenie przypadkowo zestawionych, monotematycznych produktów żywnościowych, jest nie tylko nudne, ale także niezdrowe. Jeśli chcemy wiedzieć, jak dbać o włosy by były gęste i lśniące, trzeba dostarczyć im odpowiedniej jakości składników budulcowych w postaci białka, witamin, minerałów. Należy wystrzegać się wysoce przetworzonego pożywienia, bogatego w proste węglowodany, gdyż  w ten sposób nie tylko możemy doprowadzić do nadwagi, ale także wyjałowienia organizmu. W pierwszej kolejności objawiać się to będzie osłabionymi cebulkami włosowymi i ich wypadaniem.

Jak dbać o włosy, by przywrócić ich blask i powstrzymać wypadanie?

Szukając odpowiedzi na pytanie, jak dbać o włosy, by znów stały się mocne i lśniące jest prosta. Należy spożywać wysokogatunkowe mięso i nabiał, ryby bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe i różnorodne warzywa i owoce, jako źródło witamin i minerałów. W momencie, kiedy jesteśmy zabiegani i nie mamy fizycznie możliwości, by ugotować pełnowartościowy posiłek, dobrze jest uzupełniać codzienną dietę życiodajnymi koktajlami kolagenowymi.

Już w kilka tygodni — w połączeniu z właściwą pielęgnacją domową sprawią one, że nie tylko ciało będzie wyglądało smuklej, ale także włosy wzmocnią się, przestaną wypadać, odzyskają swój dawny blask. Przygotowanie właściwie zbilansowanego posiłku, dzięki koktajlom pozwala odzyskać zdrowie, bez konieczności dokonywania gwałtownych zmian, przeprowadzania rewolucji żywnościowej w swoim życiu, co u osób wrażliwszych, mogłoby się zakończyć rozstrojem żołądkowo-jelitowym.