Mętne widzenie często jest przypadłością związaną z uszkodzeniami siatkówki. Często jest to naturalny proces starzenia organizmu, ale problemy z nieostrym widzeniem są dość uciążliwe. Nowoczesne metody leczenie chorób oczu, pozwalają na szybkie usuwanie mętów z oka, co z kolei przekłada się na większy komfort życia.

Tutaj z pomocą przyjść może niezwykle skuteczny zabieg, który nosi nazwę laseroterapia siatkówki. Wiele osób nie wie, że taki zabieg zajmuje zaledwie kilka minut i jest wykonywany w pozycji siedzącej.

Czym są męty w oku? Wyjaśniamy!

Warto zacząć od tego, czym są męty w oczach. Ciało szkliste oka składa się wody, kwasu hialuronowego i kolagenu. Wraz z wiekiem dochodzi do zmian zwyrodnieniowych w tych strukturach, przez co tworzą się różnego rodzaju nitki i wiązania, które powodują plamki znane mętami.

U kogo mogą pojawić się męty?

Procesy starzenia to jednak z przyczyn ich powstawania. jednak narażone są też osoby cierpiące na:

  • cukrzycę;
  • krótkowzroczność;
  • zmiany zapalne;
  • po różnego rodzaju urazach oka.

Regularne badania i obserwowanie objawów są tu kluczowe, do wdrożenia odpowiedniego leczenia, a usuwanie mętów z ciała szklistego można wykonać przy wykorzystaniu lasera.

Laseroterapia oka

Jedną z najlepszych i nowoczesnych metod na usuwanie mętów jest laseroterapia. To nie tylko nieinwazyjne metoda, ale też taka, gdzie czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki.  Usuwanie mętów z ciała szklistego polega na odparowaniu lub rozdrobnieniu mętów z ciała szklistego. Usuwanie mętów z oka pozwala na szybką poprawę jakości widzenia.

Gdzie można wykonać zabieg laseroterapii?

Na zabiegi takie jak usuwanie mętów, może nas skierować okulista. Zabiegi są wykonywane w szpitalach, ale także prywatnych klinikach – tutaj omijamy konieczność długiego czekania na taki zabieg, a koszt takiego leczenia nie jest duży. Warto znaleźć w swoim mieście dobrego specjalistę, który zatroszczy się o nasz wzrok i dobierze najlepsze leczenie.