Lekarz internista pracuje w szpitalu na oddziale chorób wewnętrznych, jednak można umówić się z nim na wizytę w gabinecie POZ, można go spotkać na Izbie Przyjęć czy w Ambulansach.

Jego wiedza i umiejętności są obszerne, ponieważ zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem oraz leczeniem schorzeń niemal wszystkich układów w organizmie człowieka, od układu oddechowego, przez układ moczowy, kostno – stawowy, pokarmowy, aż po układ odpornościowy. Dodatkowo posiada wiedzę o chorobach endokrynologicznych, metabolicznych, alergologicznych oraz reumatologicznych.

Tak więc, lekarz internista poznań musi posiadać ogromną wiedzę na temat organizmu człowieka i nie tylko jednego konkretnego układu (jak na przykład kardiolog zajmuje się układem krążeniowym człowieka).

Do zadań internisty należy przede wszystkim przeprowadzenie obszernego i szczegółowego wywiadu zdrowotnego z pacjentem, ewentualne zlecenie odpowiednich badań oraz postawienie wstępnej diagnozy, a także skierowanie pacjenta ze wstępną diagnozą do lekarza specjalisty, który dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom potwierdzi bądź nie diagnozę internisty i wprowadzi odpowiednie leczenie.

Internista w Poznaniu w Przychodni Alterida

W Naszej Przychodni pracuje sześciu lekarzy internistów, a wśród nich specjaliści chorób wewnętrznych, zakaźnych oraz alergolog. Pacjenci przyjmowani są w ramach współpracy z NFZ, ale również mogą umówić się na wizytę prywatną.

Do zakresu diagnostyki prowadzonej przez Naszych internistów zaliczamy między innymi takie badania jak:

  • UGS;
  • EKG;
  • RTG;
  • Spirometria;
  • Badanie słuchu;
  • Pomiar ciśnienia tętniczego.

Dzięki ścisłej współpracy z poradniami specjalistycznymi w Naszej Przychodni możliwa jest o wiele szersza diagnostyka oraz całościowy obraz sytuacji pacjenta.

Zapraszamy do skorzystania z Naszych konsultacji u doświadczonych lekarzy, którzy pomogą Ci w każdej znanej im dziedzinie.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z Nami telefonicznie pod numerem 616107222 lub zapraszamy do Przychodni Alterida, która znajduje się w Poznaniu przy ulicy Haliny 14. Dodatkowo działamy również w Swarzędzowie i okolicach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *