Wiele roślin posiada wyjątkowe właściwości, które pozwalają zapewnić wiele korzyści zdrowotnych. Gdy chce się skorzystać z korzyści, które mogą przynosić warto jest zapoznać się z właściwościami konkretnych ziół, roślin. Pokrzywa jest rośliną, która od wielu wieków wykorzystywana była między innymi do przygotowywania naparów. Wynika to z zawierania licznych związków aktywnych, które mogą pozytywnie wpływać na stan zdrowia.

Jakie składniki odżywcze zapewnia pokrzywa?

W pokrzywie znajdują się liczne witaminy oraz mikroelementy. Wyróżnić można dużą zawartość witaminy C, jak też takich witamin jak A, E czy z grupy B. Dodatkowo napar z pokrzywy jest w stanie dostarczyć organizmowi takie składniki, jak między innymi wapń, magnez, żelazo czy krzem. Do cennych składników, które można dostarczyć w napoju z pokrzywy można również zaliczyć:

– karoten,

– ksantofil,

– flawonoidy.

Na co pozytywnie wpływa pokrzywa?

Najczęściej pokrzywa może być spożywana w formie naparów, napojów. Wówczas picie pokrzywy efekty to między innymi pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu moczowego. Z powodzeniem można wykorzystać napary z pokrzywy w celu leczenia różnych stanów zapalnych pojawiających się w drogach moczowych. Do długoterminowych efektów spożywania napojów z pokrzywy można zaliczyć między innymi obniżanie ciśnienia krwi. Dodatkowo właściwości pokrzywy to ogólny, pozytywny wpływ na działanie układu sercowego i naczyniowego. Natomiast w zakresie działania układu trawiennego pokrzywy są w sanie łagodzić problemy wywołane przez nieżyty żołądka czy jelit.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *