Fala uderzeniowa to według definicji cienka warstwa, w której rośnie ciśnienie i rozchodzi się szybciej niż dźwięk. Zalicza się ją do fal akustycznych o małej częstotliwości. Jest także zjawiskiem występującym naturalnie w przyrodzie.

Fala uderzeniowa w rehabilitacji

Fala uderzeniowa (Kraków) jest wykorzystywana w rehabilitacji, dzięki swojej małej inwazyjności. Jej celem jest intensywna regeneracja tkanek miękkich oraz przyspieszenie metabolizmu. Etapami zabiegu są:

 1. zaaplikowanie na miejsce zabiegu specjalnego żelu,
 2. przyłożenie aplikatora urządzenia,
 3. emisja fali uderzeniowej z odpowiednio dobranymi parametrami.

Zabieg trwa najczęściej ok. kilkunastu minut i może powodować lekki dyskomfort lub uczucie nacisku. Inne “skutki uboczne” terapii falą uderzeniową to m.in.: zaczerwienie miejsca, w którym działała fala; mrowienie i drętwienie; zawroty głowy i nudności; obrzęk w miejscu zabiegu i uczucie lekkiego bólu.

Terapia falą uderzeniową – Kraków: zastosowanie i wskazania

Terapia falą uderzeniową – Kraków jest stosowana najczęściej podczas przewlekłych bólów kręgosłupa, zmian zwyrodnieniowych głównie stawów, ostróg piętowych, bólów karku oraz wielu innych. By terapia przyniosła odpowiednie i długofalowe skutki należy wykonać 3–10 zabiegów w kilkudniowych odstępach.

Fala uderzeniowa (Kraków) ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i pobudza krążenie krwi oraz może pomóc zrelaksować się.

Terapia falą uderzeniową jak wiele innych ma także przeciwskazania, są nimi:

 • zawał przebyty krótko przed zabiegiem (ok. 3 miesiące),
 • ostre stany zapalne,
 • ciąża,
 • zakrzepica,
 • ciąża,
 • zaawansowana osteoporoza,
 • zakrzepica,
 • hemofilia.

Przed podjęciem decyzji o tej terapii warto skonsultować się z lekarzem. Dodatkowymi przeciwskazaniami są miejsca, które są wrażliwsze takie jak: głowa, rdzeń kręgowy, nerki, serce czy polipy albo wątroba.

Fala uderzeniowa: Kraków

Fala uderzeniowa – Kraków gdzie szukać miejsca, w którym można wykonać zabieg falą uderzeniową? Jedną z przychodni, w której prowadzi się terapię falą uderzeniową jest Alan Med. To miejsce, w którym pracują profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem pracy w szpitalu. Każdy z nich jest osobą empatyczną, która indywidualnie podchodzi do każdego pacjenta. W Alan Med wykonujemy zabiegi falą uderzeniową, pracując z nowoczesnym sprzętem medycznym. Umawiając się na wizytę zapewnisz sobie bezpieczeństwo zabiegu, dobrego fizjoterapeutę oraz pozbycie się dolegliwości bólowych. Nie czekaj oraz umów się na wizytę u fizjoterapeuty z Alan Med już dzisiaj!