Regularne szczotkowanie zębów i okresowe wizyty u specjalisty z pewnością przyczyniają się do dobrej kondycji jamy ustnej. Do codziennej rutyny związanej z higieną dobrze włączyć jeszcze jeden element – nitkowanie. Wiele osób o nim zapomina, przez co później cierpi na przykre dolegliwości, które zneutralizować potrafi tylko dentysta. Legnica jako jedno z największych miast województwa dolnośląskiego dysponuje bazą doświadczonych profesjonalistów zajmujących się niesieniem pomocy pacjentom z problemami z uzębieniem.

Dokuczliwe resztki jedzenia

Resztki posiłków dostające się pomiędzy zęby mogą być powodem komplikacji. Nierzadko osadzają się także w kieszonkach dziąsłowych, a stamtąd trudno je usunąć. Nawet bardzo dokładne szczotkowanie nie jest w stanie wydobyć pokarmu. W konsekwencji doprowadza do dających się we znaki stanów zapalnych. Wtedy niezbędny okazuje się dentysta. Legnica jest miejscem, w którym znajdziemy kompetentnego stomatologa. Jednak wizyty można uniknąć, jeżeli wdrożymy do naszej codziennej rutyny zabiegi, chroniące nas przed tego typu kłopotami.

Nitkowanie w walce z uciążliwym pokarmem

Nitkowanie charakteryzuje się wysoką efektywnością – wyczyści obszary niedostępne dla szczoteczki elektrycznej i tradycyjnej, jak i odporne na działanie płynu do płukania jamy ustnej. Sam proces nie przysparza większych trudności – oczywiście trzeba dojść do wprawy, ale osiągnięcie biegłości w tej dziedzinie następuje stosunkowo szybko. Nitkowanie wystarczy wykonywać raz dziennie, by zauważyć zadowalające efekty. Nie ma żadnej reguły mówiącej o tym, kiedy należy je przeprowadzać: jedni wolą poranne nitkowanie, inni decydują się na tę czynność wieczorem. W sklepach znajdziemy różne typy nici. Poszczególne egzemplarze różnią się grubością, mogą być również pokryte woskiem, a zaawansowane produkty nasącza się fluorem, wskutek czego nić dodatkowo ma działanie przeciwpróchnicowe. Każdy znajdzie coś dla siebie, a biorąc pod uwagę pozytywne aspekty nitkowania, warto zainwestować w ten wyrób. 


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *