Co to właściwie jest SPA i w jakim celu należy się tam udać? SPA według definicji jest to miejsce, które służy odnowie biologicznej. Oferowane są tam zabiegi upiększające, pielęgnacyjne, jak i lecznicze. Inaczej, jest to miejsce błogiego relaksu, gdzie możemy odpocząć, zregenerować siły i zrobić coś dla swojego ciała i duszy. Co roku setki tysięcy osób udaje się w celach rekreacyjno-uzdrowiskowych właśnie do tego typu obiektów.

Pierwszy raz w SPA – jak się przygotować?

Przede wszystkim powinniśmy dokładnie zastanowić się, z jakiego typu zabiegów chcemy skorzystać. Skrupulatne zapoznanie się z ofertą miejsca, do którego się udajemy, z pewnością wpłynie na odpowiednie dobranie zabiegów do naszych potrzeb. Oczywiste jest, że pierwsza wizyta w takim miejscu może okazać się stresująca, dlatego dobrze się zorientować przed wybraniem się w podróż do miejsca docelowego. Należy również pamiętać, że na miejscu pracuje wykwalifikowany personel, który z pewnością z chęcią udzieli odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Pamiętajmy, że SPA to miejsce, które ma służyć naszemu relaksowi, tak by nawet najbardziej zabiegana osoba mogła zaczerpnąć odrobiny luksusu i regeneracji. 

Najlepsze hotele SPA w Polsce

Jest kilka punktów na mapie Polski, które z pewnością warto odwiedzić, planując swoją wiztę w SPA. Jednym z nich jest niewątpliwie hotel spa dr Irena Eris, który zachwyca swoim designem, świadczy usługi na najwyższym poziomie i dba, by każdy gość czuł się odprężony w sprzyjających warunkach podczas zabiegów najwyższej klasy. Wszystkiemu sprzyja oczywiście luksusowy wystrój wnętrz i zakwaterowanie w ekskluzywnych pokojach lub apartamentach. Prócz oferty SPA, każdy z hoteli tej sieci oferuje zabiegi Kosmetycznego Instytutu dr Ireny Eris. Na miejscu są również restauracje, w których można zadowolić swoje podniebienie, gdyż serwują wyśmienite potrawy na wysokim poziomie. Nadrzędnym celem hotelu jest osiągnięcie harmonii ciała i umysły przez każdego Gościa, który odwiedzi progi hotelu. No najlepszy hotel spa, na jaki można trafić.