Czasem najlepszym lekarstwem na nasze dolegliwości nie są lekarstwa czy inne specyfiki medyczne a tlen. Problemy z oddychaniem, które mogą się pojawić w związku z różnymi schorzeniami, nie tylko obniżają nasz komfort życia, ale mogą też zagrażać życiu. 

Skuteczna terapia domowa 

Choroby płuc, układu krążenia czy astma mogą być przyczyną problemów z oddychaniem. Czasem są one długotrwałe, innym razem przejściowe. Niedobór tlenu w organizmie może być bardzo niebezpieczny i powodować liczne zaburzenia i powikłania. Duszność jest jednym z pierwszych objawów niedoboru tlenu i nie należy jej lekceważyć. Na szczęście oddech można wspomagać i „naprawiać” – jeżeli problemy są krótkotrwałe lub tymczasowe, możemy się zdecydować na to, aby wynająć koncentrator tlenu. Wypożyczalnia w Warszawie „Rent-Med” oferuje wysokiej klasy koncentratory, które są niezwykle pomocne pacjentom z niewydolnością oddechową. To niewielkie, lekkie i poręczne urządzenie może nam pomóc uniknąć leczenia szpitalnego. Jego obsługa jest niezwykle prosta, więc można z powodzeniem z koncentratora korzystać w domu, samodzielnie go obsługując. Nawet jeżeli jesteśmy obłożnie chorzy, możemy go włączać i wyłączać bez pomocy drugiej osoby – służy do tego jeden przycisk.

Praktyczny i poręczny koncentrator tlenu 

Koncentratory tlenu to konkurencja dla butli tlenowych, nad którymi mają sporą przewagę. Ich zaletą jest to, że tlen w nich nigdy się nie kończy, bo jest pobierany z otoczenia, azot zaś eliminowany. Są także bezpieczne i nie grożą wybuchem. Coraz częściej wykorzystywane są w szpitalach, ale z powodzeniem możemy ich używać podczas domowej rekonwalescencji. Wynajem koncentratora to dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy nie potrzebujemy go na stałe. Wówczas z jednego urządzenia może korzystać więcej osób, w momencie gdy tego potrzebują. Przenośny koncentrator do tlenoterapii to urządzenie niezwykle praktyczne. Można z niego korzystać nie tylko w domu, ale także poza nim – zabierając ze sobą wszędzie tam, gdzie się udajemy. Nie ma jednak jednej odpowiedzi na pytanie, jak długo należy korzystać z koncentratora. Decyzji o zastosowaniu tlenoterapii też nie podejmujmy samodzielnie, ale kierując się zaleceniami lekarza specjalisty. 

Tlenoterapia – nie tylko dla chorych

Z tlenoterapii mogą korzystać nie tylko osoby chore, ale także sportowcy, którym pomaga ona zarówno poprawić kondycję, jak i zregenerować siły po treningu. Koncentrator tlenu z naszej wypożyczalni wyposażony jest w praktyczny uchwyt, który ułatwia przenoszenie urządzenia z jednego miejsca w inne. Nie zawsze korzystają z niego osoby, które są chore obłożnie, więc możliwość przestawienia go jest dużą zaletą. Najczęstsze wskazania do korzystania z koncentratora to astma, bezdech senny oraz niewydolność krążenia. Koncentratory stosowane są nie tylko w medycynie, ale także w kosmetyce, gdzie używa się ich do zabiegów mających na celu poprawę cery. Do koncentratora dodajemy kaniulę nosową, która jest niezbędna, aby dostarczyć organizmowi tlen.